fbpx

Afsløring: Her er næste sæsons Barca-trøje

FCBARCELONA.DK - 10.02.24

 


Lørdag formiddag blev der for første gang afsløret rigtige billeder af hvad der ser ud til at blive næste sæsons hjemmebanetrøje. Billederne bekræfter de tidligere rygter om den kommende Barca-trøje.

Det er Twitter-profilen fcbarcelonacollection.com, som tidligere har afsløret rigtige billeder af kommende Barca-trøjer, som endnu engang som det første medie kan afsløre rigtige billeder af hvad der skulle være næste sæsons hjemmebanetrøje.

Artiklen fortsætter under billedet
FCBSHOP art


Her bliver der som allerede afsløret tale om en en trøje, som bringer minderne tilbage til sæsonen 1999-2000, hvor Barca bar en lignende trøje ved klubbens 100 års jubilæum. Derfor har man valgt samme design i år, da klubben kan fejre 125 års jubilæum.

Hjemmebanetrøjen kommer til at blive todelt i rød og blå, og som noget nyt bliver både klubbens logo, Spotify og Nike-logoet gule. På indersiden i nakken fremgår 125 for at markere klubbens 125 års jubilæum.

Se billere af trøjen herunder.

hjemmetroje24253

hjemmetroje24254

hjemmetroje24255

hjemmetroje24252

// Trøjer
.:FORSIDE:.